szyszka i wrzos

szyszka i wrzos

niedziela, 8 września 2013

Wieniec

15 sierpnia odbyły się u nas dożynki gminno-parafialne. Z tej okazji wykonałam wieniec dożynkowy, który do kościoła zaniosła reprezentacja Sadowników z naszej gminy. Wszystko odbywało się bardzo uroczyście. Był Pan Wójt oraz Pan Starosta. Jakże wielkie było moje zdziwienie kiedy nasz wieniec jako jedyny z 12 które były wykonane na tą okazję, został poproszony do stołu przy którym siedziały władze gminne i powiatowe. Nie będę ukrywać, że było mi baaaaaaardzo miło. 
A dziś odbyły się dożynki powiatowe. Wieniec reprezentujący naszą gminę to był właśnie ten mój. Wybrany spośród wielu innych. Moje złote drzewko reprezentowało naszą gminę. Jestem z siebie dumna więc się chwalę. Pierwotnie wieniec reprezentował Sadowników naszej gminy, dlatego ma właśnie formę drzewka z rajskimi jabłuszkami na gałązkach, a na drzewku jest kapliczka do której modli się "Chłop" wiozący na wozie owoce. Sielsko i swojsko tak jak lubię.


1 komentarz:

  1. Przepiękny ten wieniec! Nie dziwię się wcale, że został wybrany spośród tylu innych . . . kawałek wiejskiego życia w miniaturze - gratuluję pomysłowości bo efekt końcowy naprawdę robi wrażenie:)!
    Ps. Dziękuję Ci Anju za przemiły komentarz i pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń