szyszka i wrzos

szyszka i wrzos

środa, 9 kwietnia 2014

Popsuta pogoda

Wczorajszy dzień był wręcz cudowny. Ciepło, słonecznie, uroczo. Księżyc coraz bliżej pełni, aż chce się iść w teren. Ja niestety na chwilę obecną jestem przykuta w domu chodzenie trzeba zostawić na lepsze czasy. Mam za to dużo czasu i nadrabiam zaległości ze studiami, sadzę, pikuję i sieję oraz oczywiście porywam się na nowe rękodziełowe pomysły. W ogródku kwitną już tulipany, według mnie wyjątkowo wcześnie się pojawiły w tym roku. Może dlatego, że były wykopane i przesadzone w roku ubiegłym?
A dziś pogoda popsuta. Szaro buro i ponuro. I nastroju brak.


Dzięki dużej ilości wolnego czasu staram się robić rzeczy na które wcześniej nie mogłam sobie pozwolić. I tak właśnie powstało kolejne jajo. Gęś się spisała ;) a ja je umalowałam na fioletowo i wydrapałam wzorek. Z tym malowaniem to nie było takie hop siup. Wiele razy kupowałam barwniki i postępowałam zgodnie z instrukcją na nich zawartą i nie wychodziło jak trzeba. Za jasne, z plamami no po prostu nie takie. Poszperałam w internecie tu i tam, jeden prosty zabieg jajko dokładnie umyć wodą z mydłem a  poza tym dodać do barwnika więcej octu. Ot filozofia. Ale dla mnie stanowi to wielkie odkrycie i w końcu jestem zadowolona z uzyskanych efektów.

kraszanka
Pochwalę się też postępami u mojego Huberta. Widać już psa całego więc jest dobrze. Mogę nawet powiedzieć, ze chyba zbliżam się do połowy pracy. Niestety jestem coraz bliżej stwierdzenia, że już więcej nie porwę się na takie duże dzieło. Ten obraz może być jednym z ostatnich. Jest tyle pięknych małych haftów które chciałabym zrobić. Zwłaszcza, że marzą mi się nowe bieżniki na stół  z motywem myśliwskim lub z owocami coś takiego innego. Ot mam zachcianki. Czuję potrzebę kolorowych nitek. A może by tak haft płaski? Coś od Trish Burr? Oj marzy mi się :)A na koniec moja Misia. Wącha fiołki i się uśmiecha do wszystkich odwiedzających.


4 komentarze:

 1. Witam :) Piękna kraszanka:) Co do farbowania jaj gesich zgadzam się nie jest to takie proste ... Zapraszam na mojego bloga :) sama wykonuję kraszanka i jestem ciekawa opinii:) http://gonseczka.blog.onet.pl/ Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za miły komentarz

  OdpowiedzUsuń
 3. Kraszanka super, śliczny wzorek i kolor, mam pytanie czym wydrapywałaś wzorek? Pozdrawiam serdecznie Asia

  OdpowiedzUsuń
 4. Wzorek wydrapywałam mini wiertarką ;) taką kosmetyczną

  OdpowiedzUsuń