szyszka i wrzos

szyszka i wrzos

niedziela, 16 listopada 2014

Święta nadchodzą

 Witam wszystkich serdecznie w tą zimną i wietrzną niedzielę. Ostatnie kilka dni spędziłam w Zwierzyńcu na szkoleniu, które było organizowane w ramach szlacheckiego szlaku Jana III Sobieskiego. Na szkoleniu mieliśmy okazję dowiedzieć się jak założyć i prowadzić działalność gospodarczą. Było bardzo fajnie a najfajniejsza była wizyta studyjna na którą pojechaliśmy do Olejarni Świątecznej, w której do dziś produkuje się naturalny, tłoczony na zimno olej. W swoim asortymencie Olejarnia ma olej rzepakowy, lniany, rydzykowy i inne. W sklepiku w zagrodzie można było zakupić taki właśnie olej, co też zrobiłam. Olej jest naprawdę bardzo smaczny i polecam go wszystkim, u mnie na pewno potrawy wigilijne będą z jego dodatkiem. Gospodarze Olejarni bardzo ciekawie opowiadali o historii tłoczenia oleju, pokazali nam przeróżne maszyny i poczęstowali olejem. Może to śmiesznie brzmi, ze poczęstowali, ale na talerzyku była odrobina oleju i świeży chlebek, który można było w nim namoczyć. Przyznam szczerze, że Kujawskie i inne mogą się schować! Przepyszny!


A teraz prawie skończony obrazek świąteczny. Mam nadzieję, że dziś zrobię ostatnie ściegi i zastanowię się czy będzie poducha czy obrazek na kominek w końcu do świąt coraz bliżej i z ozdobami trzeba się zacząć streszczać :)
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli

3 komentarze:

  1. Takie wizyty są super...to z pewnością wyjątkowe miejsce, a produkty tam powstające są jedyne w swoim rodzaju. Hafcik śliczny...ciekawe jak "skończy" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ładny haft, magiczny :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję pięknie za każde miłe słowo od Was :)

    OdpowiedzUsuń